HAFTANIN SÖZÜ

"Hadi kaldır kadehi! Varsa şerefine, yoksa gidişine içelim."     CTRL + F5 ile sayfayı yenilerseniz, sitemiz "güvenli" olarak gözükecektir ve siteyi tasarım olarak en güncel haliyle görürsünüz.
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NASA'nın Uzay Aracı InSight, İlk Günden Rekorlar Kırmaya Başladı
#1
Öncelikle bu tarz konulara ilgiliyseniz ve İngilizce bilen bir Twitter kullanıcısı iseniz, NASA InSight resmi hesabını takip etmelisiniz. Bu hesaptan, bir makineden ziyade insan tarafından gönderilmiş gibi görünen tweetler oldukça keyifli. 
[Resim: DtSl-JhUcAEuxuG.jpg:large]

I’m beaming! During my first full day here, I broke my first record by generating more electrical power than any previous robot on the surface of #Mars. I’m in a sandy area with few rocks, soaking up the Sun. ? 

More about where I landed: https://t.co/pdZytmWh6E pic.twitter.com/8K9CVM61UG— NASAInSight (@NASAInSight) 1 Aralık 2018

Işıldıyorum! Buradaki ilk tam günümde, #Mars yüzeyindeki diğer tüm robotlardan daha fazla elektrik enerjisi üreterek ilk rekorumu kırdım. Birkaç taşın bulunduğu kumluk bir arazide, güneşi emiyorum.

Nereye indiğime dair daha fazlası go.nasa.gov/2RvGIMI”Bu tweetlerden birinde InSight’ın bir rekor kırdığı bilgisi de paylaşıldı, hem de daha ilk günden. Bu rekora dünya rekoru diyemiyoruz fakat ilk kayıtlı Mars Rekoru olabilir. 4588 watt-saat enerji üreten araç, bir günde en yüksek enerji üreten Mars aracı da olmuş oldu.

InSight Proje Müdürü Tom Hoffman “Mars’taki ilk tam günümüzde bir dünya-dışı rekoru kırmış olmamız güzel” derken, asıl önemli olanın mühendislik alanında gelinen nokta olduğunu ve ileride yapılacak çalışmalar için umut verici sonuçlar elde etmeleri olduğunu söyledi. Hoffman’a göre 4588 watt-saatlik enerji üretimi, görevlerini yapmaları için gerekenden fazla yakıtları olduklarının ve bilimsel misyonlarını ilerletebileceklerinin göstergesi.
Bul
Alıntı
#2
Marstaki robot twitter'da paylaşım yapıyor vay be daha öncesindede yapay zeka racist yorumlarda bulunmuştu umarım bununda sonu öyle bitmez :d

01000111 01001111 01000100
[Resim: original.gif]
Bul
Alıntı
#3
Kısmen mizah amaçlı yapılmış bir şey bu, yani robot anlık olarak paylaşım yapmıyor. Daha o özelliği eklememişler, gelecek güncellemede inş  Big Grin
Bul
Alıntı
#4
uuuuuu
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi

Geek Merkezi

Geeklerin

Toplanma

Alanı

geekmerkezi.com